Sydney Court List

Street address: Lionel Bowen Building, 97-99 Goulburn Street, Sydney
Postal address: GPO Box 9991 Sydney NSW 2001
DX Box: DX 1015 Sydney
Phone: 1300 352 000 Fax: (02) 9217 7136
Email: enquiries@familylawcourts.gov.au

Phones available: 8:30am - 5:00pm
Counter open: 8:45am - 4:30pm

NOTE: These lists are current at the time of publication, however may be subject to change on short notice. Please contact the registry if you have an enquiry about the listing for your matter.

22 April 2015


7B 7TH FLOOR
Before Justice Stevenson
10:00 AM  Unsworth M C & Eather P M

5B 5TH FLOOR
Before Justice Le Poer Trench
10:00 AM  Macdonald Gill M A & S R

6D 6TH FLOOR
Before Justice Watts
10:00 AM  Dardashti N & Boroudjani S

6D 6TH FLOOR
Before Justice Watts
11:30 AM  Eftimov E & Ackovski R

6D 6TH FLOOR
Before Justice Watts
02:15 PM  Danis E & Tuxford T K

6A 6TH FLOOR
Before Justice Johnston
09:30 AM  Taylor B R & R T

6A 6TH FLOOR
Before Justice Johnston
10:00 AM  Findlay M J & Gyles K A

BRISBANE COURT 7 LEVEL 2
Before Justice Kent
10:10 AM  Barlow D & Barlow K M

6B 6TH FLOOR
Before Justice Rees
09:00 AM  Ead M A & Bassal M

6B 6TH FLOOR
Before Justice Rees
10:00 AM   Giffi S S & Squadrito C A
10:00 AM  Rickenbach A & M

5D 5TH FLOOR
Before Justice Aldridge
10:00 AM  Rye A & P J

5C 5TH FLOOR
Before Principal Registrar Filippello
10:00 AM  Bazzi L & Ali T

No room listed
Before Registrar Cameron
08:30 AM  Matri K & Phillips D

No room listed
Before Registrar McNamara
09:00 AM  Stralow K J & Bartel J

No room listed
Before Registrar George
08:30 AM  Haynes C L & Addison J

No room listed
Before Registrar George
08:45 AM  Cooper S A & Mitchell S A

No room listed
Before Registrar George
09:00 AM  Al-Hayek C & H
09:00 AM  Muo A M & Ostojic M

HEARING ROOM LEVEL 8
Before Registrar Crawford
09:30 AM  Abdel-Hady S & Mazzanti D
09:30 AM  Baptist G & Gibbons T F
09:30 AM  Curry W M & N J
09:30 AM  Grima R M & Hull G D S
09:30 AM  Harrison-Provenzano M & Provenzano A
09:30 AM  Heskett H L & J J
09:30 AM  Kingston K S & J B
09:30 AM  Mcloughlin T V & Quinn J S
09:30 AM  Pashmonck I & L
09:30 AM  Stuart A J B & Mellor Stuart J A
09:30 AM  White B D & R

HEARING ROOM LEVEL 8
Before Registrar Crawford
10:30 AM  Baxter M A & M M
10:30 AM  Damcevski A & N
10:30 AM  Davis-Jacenko D A & Jacenko N
10:30 AM  Hollis B N & D
10:30 AM  Lea F G & A S
10:30 AM  Luthra N & R
10:30 AM  Mccoubrey N M & S H
10:30 AM  Millar V B & Neagle S
10:30 AM  Sherringham P J & R M
10:30 AM  Sutton P J & Thompson A J
10:30 AM  Tauszik A A & A J A

HEARING ROOM LEVEL 8
Before Registrar Crawford
11:30 AM  Clarke P H & S
11:30 AM  Gardiner M M & Riordan J W
11:30 AM  Kubinyi S M & A A
11:30 AM  Lochrin M E & N D
11:30 AM  Manganas M F J & J M
11:30 AM  Murphy K & Howlin B P
11:30 AM  Murray C E & Simmons J H
11:30 AM  Rattray G & A K
11:30 AM  Rowland S & N J
11:30 AM  Sicard-Lemaistre L N M & B J M
11:30 AM  Sperring D R & Duckham H J